Prasa

Świat Architektury 8/2011

„ (…) Nowy system ArtBrick to innowacyjna technologia, która umożliwia szybkie i dokładne obłożenie domu warstwą okładziny klinkierowej. Funkcjonalność rozwiązania zapewnia zsynchornizowanie specjalnie opracowanego, uniwersalnego kleju, płyty ociepleniowej, z prowadnicami ułatwiającymi wykonanie fug poziomych i pionowych (…) ”

Gazeta Wyborcza Białystok 24.08.2011

„ (…) Proponowana przez firmę ArtBrick okładzina typu Glasgow 688 z kolekcji handform imituje ręcznie formowaną cegłę, tworząc kompozycję tradycyjnego i stabilnego wyglądu i funkcjonalności materiałów (…) ”

Nowości 16.08.2011

„ (…) Proponowana przez firmę ArtBrick okładzina typu Glasgow 688 z kolekcji handform imituje ręcznie formowaną cegłę, tworząc kompozycję tradycyjnego stabilnego wyglądu i funkcjonalności materiałów (…) ”

Gazeta Wyborcza Warszawa 17.08.2011

„ (…) Przykładem ciekawej okładziny klinkierowej może być Arizona formy ArtBrick, nawiązująca barwą do rozpalonego słońca, żaru postynnego kanionu i ognistej czerwieni ziemi. Nadaje budynkom niezapomniany wygląd. Okładzina klinkierowa Arizona stanowi punkt wyjścia do stworzenia domu, który odporny na upływ czasu będzie symbolem stabilności i dobrego smaku (…) ”

Majster 8/2011

„ Okładzina typu Glasgow 688 z kolekcji handform oferowana przez firmę ArtBrick imituje elewację z ręcznie formowanej cegły. System elewacji klinkierowej jest prosty i szybki (kilka dni) w montażu oraz nie wymaga angażowania wysoko wykwalifikowanych ekip budowlanych.(…)”

Express Bydgoski 28.06.2011

„ (…)Elewacja klinkierowa firmy ArtBrick jest rozwiązaniem znacznie tańszym niż zastosowanie tradycyjnej cegły. Jest też z pewnością konkurencyjnym systemem dla tynku, który w perspektywie kilku lat użytkowania jest materiałem bardziej kosztownym do utrzymania. Nie bez znaczenia jest też fakt, że system elewacji klinkierowej firmy ArtBrick jest prosty w instalacji i nie wymaga angażowania wysoko wykwalifikowanych, a co za tym idzie, droższych ekip budowlanych. (..) ”

Nowości 28.06.2011

„ (…) Rozsądnym rozwiązaniem, o wiele bardziej zbliżonym do szkockiej przezorności, jest więc okładzina ręcznie formowana firmy ArtBrick. Materiał, z którego jest wykonana jako jedyny na rynku, posiada parametry klinkieru (nasiąkliwość do 6%),co zabezpiecza elewację przed nadmiernym wchłanianiem wody i gromadzeniem się brudu. Czyni to z okładziny Glasgow trwały materiał o uniwersalnych możliwościach zastosowania, który potęguje wrażenie stabilności i jednocześnie podkreśla fantazyjne linie budynku (..) ”

Paint & Decor 7/2011

„ (…) Proponowana przez firmę Artbrick okładzina typu Glasgow 688 z kolekcji handform odzwierciedla trzy główne wartości Szkotów: oszczędność, prostotę i gospodarność. Dzieki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów z powodzeniem imituje ona ręcznie formowaną cegłę, tworząc idealnie kompozycję tradycyjnego stabilnego wyglądu i nowoczesnej funkcjonalności materiałów(..) ”

Dziennik Wschodni 13.07.2011

„ (…) Wystarczy nanieść ją bezpośrednio na płytę tzw. metodą „pasmowo –punktową”, aby przed przyklejeniem pokryła ok 40 % powierzchni, a po jej dociśnięciu ok 60 %. – wyjaśnia Bogdan Dobrowolski ekspert firmy ArtBrick (...) ”

Express Bydgoski 18.07.2011

„ (…) Dokładność , z jaką są wykonane płyty ociepleniowe ArtBrick ( +-2mm), nie pozwala na „krzywe” przyklejenie płyt, ponieważ nie złożą się one na elewacji. Ponadto ich odpowiednio ścisłe ułożenie pozwala uniknąć powstania mostków termicznych” - wyjaśnia Bogdan Dobrowolski ekspert firmy ArtBrick (…) ”

Builder 7/2011

„ (…) Okładzina Glasgow ma jedynie 14 mm grubości. Materiał, z którego jest wykonana, jako jedyny na rynku, cechyje się nasiąkliwością charakterystyczną dla klinkieru (do 6%), co w przeciwieństwie do tynku zabezpiecza elewację przed nadmiernym wchałanianiem wody i gromadzeniem się brudu (…)”

Nowości 25.07.2011

„ (…) Z myślą o komforcie klientów firma ArtBrick oprócz bogatej oferty produktów przygotowała fachowy instruktarz eksperta - Bogdana Dobrowolskiego - jak „krok po kroku” wykonać estetyczną i funkcjonalną elewację. (..) ”

TOPlist TOPlist